poniedziałek, 20 stycznia 2014

Pierwsze dzieło Pana Drewienko

Siemka.
Jako, że nazywam się Pan Drewienko to przydało by się wrzucić zdjęcie jednej z moich prac w drewnie. Dzisiaj lub jutro pójdę zanieść mojemu znajomemu rzeźbę, o którą mnie prosił. Co o niej myślicie? W zamyśle miał to być jakiś zgarbiony staruszek ze wsi z młoteczkiem w dłoni.
Wygląda na zadowolonego z sesji :D
Ciekawe czy figurka zostanie "zaakceptowana" bo już raz musiałem wrócić z nią do domu i nanieść drobne poprawki :P

Trzymajcie się ciepło,
Pan drewienko

6 komentarzy:

 1. Rzeźba jest niesamowita! Sam chciałbym umieć rzeźbić w drewnie, ale niestety jak na razie nie mam możliwości :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :D Praktyka, czyni mistrza, ja rzeźbię już od 3 lat. Jeśli chcesz zacząć pracę w drewnie to najpierw znajdź sobie trochę kory topolowej. Świetnie nadaje się do ćwiczenia bo jest miękka i dość gruba, ale musisz ją porządnie wysuszyć. Myślę, że za jakiś czas wstawię jakiś poradnik "jak zacząć rzeźbić w drewnie", albo coś w tym stylu ;)

   Usuń
 2. Heeej :)

  Ile kosztuja Twoje prace ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zależy które. Jedne wymagają ode mnie 1 godziny pracy (opcjonalnie jeszcze czas na malowanie) i te są za około 20 zł, a są prace ,nad którymi pracuję po 2 lub 3 tygodnie i te już podchodzą pod 100 zł (szkoda, że taka robótka wpada mi zwykle raz na rok:) ) . Są też prace, których nie chcę sprzedawać bo czas pracy nad nimi (1,5 miesiąca :P) i wysiłek nie zwróciły by mi się. Takie prace rozdaję w prezentach rodzinie i przyjaciołom lub po prostu zostawiam sobie (ale to rzadkość). Każda sprzedana rzeźba przybliża mnie do spełnienia mojego największego marzenia o dalekich podróżach (i prawie jazdy :D).

   Usuń
 3. Świetna robota, milordzie :D Gratuluję pomysłu, jak i tego, że nie prowadzisz bloga, jakich są setki :D w razie chęci na poezję autorstwa mego, zapraszam do siebie:D http://daelmiks-gromowladny.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wielkie dzięki. Muszę powiedzieć, że ty też masz nietuzinkowego bloga. Świetny pomysł :D

   Usuń