sobota, 3 maja 2014

Przepis na sukces

W dzisiejszych czasach ciężko jest osiągnąć sukces, ale jednak niektórym się to udaje. Jaki jest zatem przepis na sukces?


Marzenie każdego z nas - osiągnąć spektakularny sukces. Na pierwszy rzut oka jest to nieosiągalne, ale myślę, że to tylko złudzenie. Musi istnieć jakiś sposób na spełnienie swoich życiowych celów. Każdy może tego dokonać. Jeden z najlepszych współczesnych reżyserów filmowych - Peter Jackson - nie skończył żadnej szkoły, a swoją edukację zakończył w wieku 17 lat (czyli tylu ile ja mam obecnie). Pomimo tego jest właścicielem czterech firm produkcyjnych (WingNut Films, Three Foot Six Limited, Weta Limited, National Film Unit), a jego filmy takie jak np.  "Władca Pierścieni" oraz "Hobbit" stają się klasyką gatunku znaną na całym świecie. 
Peter Jackson
Skoro jemu się udało to czemu nie miałoby się powieść także i nam? Trzeba tylko chcieć. Steven Spielberg, uważany jest za najwybitniejszego reżysera naszych czasów. Pewnie myślicie, że Steven musiał być prymusem w szkole filmowej do której chodził. Ale zaraz, jakiej szkole? Steven Spielberg jest samoukiem. Wszystkiego nauczył się w domu, a swój pierwszy film zrobił w wieku 16 lat  O.o 

Ale co jest najważniejsze w dążeniu do osiągnięcia swoich celów?
Wiara w siebie, upór, motywacja i oczywiście jasne określenie tego co chcemy osiągnąć :D
Wyznaczenie celów jest podstawowym i obowiązkowym punktem naszego przepisu na sukces. Musimy sobie jasno określić czego od siebie wymagamy np. skończę studia na kierunku ..., znajdę pracę, która będzie dawała mi dużo radości, zwiedzę cały świat... Bez tego ani rusz. Nie możemy iść przez życie na ślepo. Wiecie dlaczego Jackson i Spielberg, pomimo braku wymaganego skądinąd wykształcenia, są na szczycie? Bo wiedzieli co chcą osiągnąć i dążyli do tego przez całe swe życie. I to dało wspaniałe efekty, które i Wy możecie powtórzyć!
Ci, którzy wiedzą co chcą osiągnąć, ustalili swoje życiowe cele i stopniowo, ale wytrwale do nich dążą w końcu osiągają to co zamierzyli. Jeśli nie będziecie dążyli do osiągnięcia swojego sukcesu to będziecie pracowali na sukces innych ludzi. Niestety, ale taka jest prawda. 
Bardzo ważna jest także motywacja i upór w dążeniu do celu. Jeśli wiecie co możecie zyskać to chętniej na to pracujecie np. najczęściej bierzemy udział w konkursach (a przynajmniej ja tak mam) po sprawdzeniu jakie są nagrody, jeśli możecie wygrać zagraniczną wycieczkę to nic innego nie robicie, tylko kujecie się materiałów do konkursu, ale jeśli możecie dostać co najwyżej MP4 to nie przykładacie się do tego aż tak bardzo jak w przypadku wycieczki. 


Podobno sukces ma wielu ojców, a porażka jest sierotą. Postarajmy się abyśmy byli ojcami/matkami sukcesów, a nie porażek, do których nie będziemy chcieli się przyznać. Wyznaczmy sobie swoje cele, bądźmy konsekwentni, cierpliwi i uparci w dążeniu do spełnienia naszych pragnień, znajdźmy motywację do pracy nad sobą i nie bójmy się dążyć do czegoś, co według innych jest tylko nierealną mrzonką (jak np. zostanie najwybitniejszym reżyserem naszych czasów bez ukończenia odpowiedniej szkoły :D).

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Pan Drewienko.

2 komentarze:

  1. Jak nie możesz dopiąć celu, to chodź z rozpiętym. ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetny i bardzo ciekawy post. Pozdrawiam http://jusinx.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń