niedziela, 6 kwietnia 2014

Przyłącz się do naszej armii i opowiedz się za Saski 2018

Siemka.
Ja już dołączyłem, a ty? Przyłącz się do stowarzyszenia i pomóż w odbudowie Pałacu Saskiego :D. 


Na całym świecie odbudowuje się zniszczone w czasie zawieruchy wojennej dobra dziedzictwa narodowego. Na całym? Nie, jest od tej zasady wyjątek, którym jest Polska. 


Możliwe, że już wkrótce tak własnie będzie wyglądał Plac Piłsudskiego :D. Dąży do tego stowarzyszenie Saski 2018, którego celem jest odbudowa zachodniej pierzei placu Piłsudskiego (Pałac Saski, Pałac Bruhla i kamienice od strony ulicy Królewskiej). Piękna wizja, prawda? Marzenie sporej grupy polaków. Wielu z Was pewnie nie wiedziało wcześniej jak wyglądał Pałac Saski. Wkurzają mnie opinie ludzi, którzy twierdzą, że był to zwalisty i brzydki gmach, którego nie powinno się odbudowywać. 
wizualizacja Pałacu Saskiego
Nie wiem jaka jest Wasza opinia na temat odbudowy Saskiego, ale pomyślmy o warszawskiej Starówce, albo o Zamku Królewskim. Czy nie jesteście dumni z tego, że pomimo tego, że Niemcy wycofujący się z Warszawy w 1945 roku zrównali z ziemią całe miasto by kolejne pokolenia Polaków nie mogły już go odbudować, a my jednak tego dokonaliśmy? Zamek królewski i Starówka pięknie się prezentują i jesteśmy z nich dumni. Tak samo powinniśmy odbudować Pałac Saski, który jest naszym narodowym dziedzictwem kulturowym. Już tuż po zakończeniu wojny mówiło się o odbudowie Saskiego, ale jak widzimy jest ona odwlekana do chwili obecnej. Oczywiście ludzie mają różne zdanie na ten temat. Pozwoliłem sobie pokazać kilka z wielu wypowiedzi internautów na jakże popularnym w dzisiejszych czasach fejsie ;D
Zgadzam się z tymi ludźmi w 100% :D

A z tym panem się nie zgadzam.
Nie wiem czy dla Was zabytki/dziedzictwo narodowe to "kult Marszałka, który trąci zbutwiałym futrem w szafie", bo dla mnie w żadnym razie.

Grób Nieznanego Żołnierza w OBECNEJ formie jest nie tylko pomnikiem upamiętniającym wszystkich nieznanych żołnierzy, ale także pomnikiem nazistowskiego systemu i jego zbrodni w Warszawie. Te ruiny to część kolumnady. Powinno się odtworzyć cały Pałac Saski i odpowiednio wyeksponować ten fragment. Nie ma innego wyjścia. My nie odpuścimy, w przeciwnym razie w tym miejscu za parę lat będzie stał kolejny wieżowiec lub centrum handlowe. Przyłącz się do nas i pomóż nam w odbudowie dziedzictwa narodowego.

Pozdrawiam :),
Pan Drewienko.

P.S
Zachęcam wszystkich blogerów do przyłączenia się do organizowanej przeze mnie zabawy blogowej pt."Wędrująca pocztówka.
Szczegóły tutaj: http://pandrewienko.blogspot.com/p/wedrujaca-pocztowka.html
Wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/760323857325217/?fref=ts

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz